Listan är komplett – här är vårens studenter 2016

Bild: Cata Portin

I vår får vi fira 1995 nybakade studenter i de svenskspråkiga gymnasierna i Finland. I hela landet är antalet drygt 24 000. HBL gratulerar!

HELSINGFORS

Brändö gymnasium

Alén Paavo, Ankerman Mikaela, Anthoni Frida, Asikainen Solina, Back Martin, Berg Astrid, Besselink Maria, Bonns Jakob, Butilkin Carl, Dolivo Sebastian, Dyhr Maisa, Ehrström Valter, Ekblom Sandra, Ekholm Gabriela, Ekroth Linda, Elf Frida, Fazer Fredrik, Felixson Daniela, Finne Ella, Flood Heidi, Forsén Noel, Fredriksson Markus, Fredriksson Sonja, Fuchs Sofie, Gammals Jessika, Glasgow Kevin, Grönfors Linda, Grönlund Viivi, Hasselström Daniel, Heimberg Lina, Helenius Axel, Hellbom Mirva, Hendrén Sofia, Hämekoski Pessi, Höglund Catharina, Ingus Onni-Mithra, Jokinen Kia, Julkunen Asser, Jägerroos Filip, Jänkälä Niklas, Järnström Markus, Kalland Viveca, Kannosto Kasper, Karvinen Jalmari, Katajarinne Ida, Kauko Jonas, Kolehmainen Kaspar, Kortelainen Olivia, Koskinen Robin, Kotiranta Kim, Kousa Walter, Kunnas Säde, Kuoppamäki Patrick, Lackman Madeleine, Lassila Kajsa, Lehtinen Rakel, Lind Sofia, Lindqvist Cecilia, Lång Jonatan, Långström Emma, Lönnqvist Linus, Malmberg Ida, Mellin Daniela, Michael Vega, Michelsson Emil, Munck Tomas, Muurinen Viktor, Mäkinen Max, Niemi Jesse, Nieminen Emilia, Niskanen Sabine, Nuuttila Nicholas, Palkonen Chia, Palmroos Cilla, Paulin Hannes, Pietilä Anna, Planting Magdalena, Pohjalainen Nina, Radeborn Fredrik, Raitaneva Nicole, Raittinen Max, Romar Timmy, Roos Oliver, Rosenström Vilma, Ruismäki Winnie, Räike Matias, Salokivi Tove, Sandström Vincent, Segercrantz Oscar, Seppälä Sussie, Siika Eetu, Similä Rakel, Sinivuori Karolina, Sirén Martin, Starck Alex, Stenberg Cia, Strandström Fanny, Strömberg Emil, Ståhlberg Alexandra, Sundgren Camilla, Sunila Jesper, Särkinen Janina, Söderholm Laura, Söderling Janica, Toivonen Max, Valkamo Emilia, Vanhala Markus, Virtanen Emmi, von Koskull Sabina, Vuorenoja Janni, Wadstein Wilhelm, Wasiljeff Alexander, Wehkalampi Ella, Wennström Alexander, Westerlund Anna, Westerlund Stella, Wicklund Ronja, Wärn Kia, Öblom Jesper, Österlund Jenny

Tölö gymnasium

Achrén Alexander, Ahnlund Alexander, Ahtinen Sandra, Airola Amos, Albrecht Julia, Alfström Akseli, Aminoff Mauritz, Arhippainen Vera, Arra Fanny, Aulén Molly, Barajakli Jasmine, Bengtström Emilia, Björkroth Juuso, Björn Ilona, Blechingberg Ellen, Blom Maria, Boucht Vala, Brunou Benjamin, Bruun Zacharias, Bäckström Axel, Bäckström Sofia, Böstman Patricia, Djupenström Hampus, Ericsson Lucas, Eriksson Paju, Forsman Rasmus, Forssell Theresa, Granroth Johannes, Gripenberg Johan, Haapaniemi Mandi, Hagelstam Rebecka, Haglund Clara, Hagström Fredrik, Halmela Kristina, Heikkonen Markus, Helkamaa Nea, Hemming Elsa, Holmqvist Hugo, Hoving Maija, Hussi Max, Hämäläinen Maria, Johansson Julia, Kajander Semi, Kaverma Ella, Kimpimäki Benjamin, Klava Kristian, Korpela Catarina, Korsström Emil, Koverskoi Katja, Krohn Frida, Kullman Theresa, Kurikka Neela, Kvikant Gustav, Leivonmäki Sofia, Lilius Katarina, Lindberg Henrik, Lindberg Ida, Lindberg Mikael, Lindberg Renata, Lindgren Aidi, Lindqvist Joonatan, Lindström Erik, Ly Sandra, Lövkvist Caroline, Mannila Maja, Martin Kristian, Mäntysaari Aino, Neronin Niklas, Nittolo Alfredo, Nybondas Dan, Nyholm Selma, Nykvist Emmy-Lee, Nyqvist Elin, Paersch Matias, Panelius Tove, Pashley Kiara, Pettersson-Fernholm Sofia, Pitkäjärvi Atte, Portin Kasper, Poutanen Benjamin, Ramberg Erika, Ritvala Ruben, Rosenberg Oliver, Rosenström Aino, Ruohonen Anton, Råman Carolina, Sandell Stella, Sandström Daniel, Sasi Sara, Savén Rosa, Schildt Patrik, Schulman Minea, Schütt Ella, Segercrantz Cedric, Sittnikow John, Sjöholm Linn, Skogster Ellen, Soini Kristian, Stenlund Frida, Stjernvall Edward, Stude Victoria, Ståhle Julia, Sundell Jacob, Sundholm Saga, Sundkvist Nathan, Söderström Jacob, Talvio Casper, Torres Airava Gabriella, Udd Daniela, Wahlroos Sofia, Valkama Mikael, Warras Max, Vartio Anette, Wedum Alexandra, Wikberg Andreas, Wilenius Elis, Wiljanen Marielle, Willgren Pinja, von Weissenberg Emma, von Weymarn Anna-Sofia, Vähäkangas Aleksi, Vähäkangas Herman, Åberg Sofia, Öhman Patrick.

Gymnasiet Lärkan

Adolfsson Catharina, Ahlbäck Rebecca, Ahlstedt Annika, Aintila Cecilia, Andberg Rebecka, Andersson Jacob, Aniche Rebecka, Asplund Max, Aure Cecilia, Autio Petra, Backman Carolina, Bergman Elmer, Bergqvist Daniela, Björkman Elisabeth, Björkman Patricia, Björkqvist Mikaela, Blomster Emma, Boman Mikael, Borup Sofia, Brummer Saga, Bäcklund Rebecka, Cederberg Tara, Ehnström Elvira, Ehrman Emil, von Bergmann Wilhelm, af Hällström Joel, Erämaa Tapio, Fougstedt Mikaela, Gahmberg Benjamin, Grimm Olivia, Gripenwaldt Olivia, Grundström Karolina, Haataja Emmi, Hansson Johanna, Hattula Emilia, Helanterä Anton, Hemming Malin, Henriksson Martina, Hernàndez Nyreen Camilo, Himonas Domnike, Holm Rebecka, Holmberg Mats, Holmén Julia, Holmström Ester, Horsma Ronja, Hurtola Hanna, Jansson Thomas, Kattelus Joakim, Kavaleff Alexia, Klaile Kim, Korander Charlotta, Korhonen Siiri, Kosomaa Onni, Kotisalmi Ida, Krause Tina, Kurkio Kasimir, Leino Henrik, Lemberg Hanna, Lindblom Sofia, Linder Sonja, Lindholm Michelle, Lindström, Jenna Lundell, Cosima Luque, Lindelöf Lucas, Långstedt Sofie, Malmsten Annina, Mangs Oliver, Massa Nicolina, Mellblom Sebastian, Meyer Axel, Moustgaard Theresia, Nikander Hugo, Nordberg Martin, Nordlund Emilia, Nordlund Jesper, Nuutinen Jonna, Nyberg Sofia, Nygård Jessica, Nåls Hanna, Panelius Rufus, Paqvalén Josefina, Pellosniemi Ellen, Pettersson Jesper, Pettinen Max, Pirttinen Natalie, Ramsay Kim, Rautanen Aino, Regårdh Sonja, Rehn Walter, Reimavuo Linea, Riikonen Evert, Riissanen Daniel, Riissanen Jolanda, Rinta-Rahko Anna, Riska David, Roos Emilia, Rosas Aurelia, Rosas Saga, Rosengren Robert, Salminen Sara, Salovaara Sofia, Schubak Sanya, Sederholm Helena, Seppelin Joakim, Simonsen Julia, Stenman Miika, Stjernberg William, Suominen Aurora, Suonsyrjä Sanna, Syrjälä Emmy, Teckenberg Torsten, Tikkanen Emma, Toivanen Cecilia, Törnblom Ludwig, Ussher Daniela, Vartiainen Mira, Weurlander Mi, Widerholm Henrik, Wik Beate, Wikstedt Robin, Wollstén Daniela, Yli-Knuuttila Emma, Åkerlund Benjamin, Åkerlund Iris, Åkermarck Erik, Österlund Celina.

Rudolf Steinerskolan i Helsingfors

Antell Konrad, Atarah Antonia, Aulén Inez, Björkman Anders, Buss Sophia, Flander Nicole, Hägg Andreas, Jäderholm Linda, Koski Daniel, Routti Rebecah, Saaresaho Stella, Sandell Mathias, Sjöström David, von Renteln Alexander, Wallgren Amos, Wasström Vilma, Westerholm Octavia, Willberg Klara.

International School of Helsinki, IB-linjen

Ahonen Aleksi, Davidian Ilya, Ellum Ksenia, Harju Sami, Latvanen Eerika, Latvanen Elmeri, Liedtka Samuel, Manalang Jan Rianne, McFerson Tory, Ménès Gabrielle, Nyqvist Jamie, Oja Eetu, Ojantakanen Erik, Petrov Alexey, Sivaraman Shashanth, Tararykov Nikita, Weeks Sommer.

ISH-linjen

And Terry, Cardullo Emil, Ojanperä Eerik.

Tyska skolan

Aarrelampi Oliver, Borg Lauri, Evtuschenko Ekaterina, Goerke Lutz, Isolehto Annastina, Itkonen Annika, Kaunisaho Mikaela, Kiritchenko Anna, Kleine Yrjö-Veikko, Kraus Pau, Kuusisto Sonja, Lattu Kai, Mattern Frederic-Francois, Molinaro Marianna, Pöljö Niklas, Pöyhönen Emma, Sandås Oskar, Schoonjans Meryem, Siikaniemi Venla, Sterna Fabrice, Suominen Aleksi, Vaigo Maria-Elisabeth, Vuohtoniemi Anton, Wonnenberg Emma.

NYLAND

Gymnasiet Grankulla samskola

Ahlberg Lotta Sandra Paulina, Ahlbom Kim Alexandra Louise, Alameri Desirée Ingrid Ilona, Andersson Kristoffer Fredrik, Berg Jonathan Carl Alarik, Böckelman Sophia Elisabeth, Cordeiro Anna Matilda, Dahlberg Lydia Anna Helena Donner Isabel Janna Tuulia, Ehrnrooth Sofia Catharina, Eklund Anton Henrik, Engberg Axel Edvard, Feodoroff Cara Elisabeth, Forth Lucas Erik Mortimer, von Frenckell Teodora Sofie Alexandrine, Gräsbeck William Alexander Gustav, Grönlund Oscar Wilhelm Waldemar, Hintze Thomas Ivar, Hukkinen Jenna Kaisa, Kaarnimo Mathias Leonard, Kankkunen Niklas Jakob, Karvinen Stella Christina, Ketola Christian Erik Alexander, Kiuru Karl Joakim, Korpela Alex Julius, von Koskull Carla Annette Francisca, Kråkström Heidi Anna Christine, Kumlin Nicole Antonia, Kylliäinen Jonas Henri Tapani, Lagus Nico Alexander Gabriel, Lindevall Milla-Maria Charlotta, Lindholm Carl Nicolai, Lindholm Laura Maria Emilia, Luotonen Daniel Johannes, von Martens Paul André, Merikorpi Toni George, Nordström Einar Casimir Christian, Nouro Tomas Aleksis, Nummikoski Erik Elias Johannes , Nyman Benjamin Robert , Ollus Jessica Sophie , Pasanen Valter Olavi , Paulsson Cecilia Margareta , Pentti Karl Mikael , Pratsch Adolf Günter , Pölönen Petra Maria , Rautelin Jessica Maria , Ray Jon Jonathan Alexander , Rosenberg Johan Karl-Emil , Runeberg Nico Wilhelm , Schulman Aurora Lydia Amanda , Segercrantz Evert Christoffer , Smeds Jakob Lars Thomasson , Stenbock Catharina Cecilia Louise , Sukapää Jennifer Nanette , Sunabacka Karin Nina Maria , Suni Isabella Gunhild Evelina , Svartström Jenny Johanna, Takki Teddy Tuukka , von Troil Filip Rainer Holgersson, Uoti Sandra Cecilia, Vanari Sam Johan, Vuorio Kira Maria, Wasastjerna Sofia Antonia, von Weissenberg Wilhelm Axel, Westerholm Ellen Erika, Westerlund Gabriella Anna Sofia, Wiik Gustav Fredrik, Wilhelmsson Sara Johanna, Willamo Max Eduard, Wulff Ellen Sofia.

Mattlidens Gymnasium

Ines Elisabeth Ahlroth, Lene Amanda Ahlström, Carl Felix Johannes Anderson, Annika Catharina Andersson, Sebastian Max Alban Andersson, Arthur Johannes Aspelin, Bianca Isabella Behm, Alexander Joachim Michael Berner, Alexandra Marie Berner, Sofie Katarina Margareta Biström, Linda Maria Björkenheim, Carolina Amanda Björklöf, Isabel Margit Eleonora Blomqvist, Andreas Olof Pontus Burman, Robin Casimir Bäck, Christoffer Carl Wilhelm Bäckman, Ingrid Meri Amalia Bärlund, Annika Emilia Böckerman, Sofia Ida Wilhelmina Colliander, Emil Niklas Danielsson, Lea Maaret Miranda Ekblad, Karl Gustaf Alexander Eklund, Linn Henrika Engberg, Saga Hedvig Marcusdotter Englund, Alexander Sebastian Forssell, Karl-Christoffer Fredrikson, Björn Erik Friman, Max Mikael Granlund, Patricia Elice Hackman, Anna Mathilda Maria Hallqvist, Martin Hamilkar Harmia, Tua Magdalena Heimbürger, Vera Sofie Hela, Jessica Marina Holmberg, Christoffer Ferdinand Holmlund, Ellen Elisabeth Hägerström, Nora Annelise Isacsson, Anders Tobias Jern, Mattias Jakob Johansson, Valter Tuomas Kaariniemi, Niklas Viljami Kaitemo, Jan Robert Kantero, Daniel Emil Mikael Karlsson, Lasse Petteri Kauhanen, Tobias Vilhelm Kiukas, Sebastian Oskar Knappe, Pontus Herman Elias Koivisto, Frans Emil Mikael Koskinen, Mikaela Linnéa Kranck, Tanya Carolina Krause, Vera Maria Kurtén, Patrik Johannes Lehtinen, Marie Linnea Lehto, Albert Ronald Edvin Lindberg, Jonathan Emil Gustav Lindholm, Rickard Erik Gustaf, Lindholm John Julian Oscar Lindqvist, Mathilda Linnéa Londen, Victoria Louise Lundberg, Ann-Marie Marschan, Ian Jakob Benjamin Martin, Annica Charlotta Meckelborg, Anna Bettina Miettinen, Carl Julius Mikala, Sami Robert Antero Multisilta, Kaisa Leena Mäntysaari, Jennica Anna Alexandra Nieminen, Kevin Alexander Nordling, Nadine Julia Sophia Nousiainen, Anton Valentin Nyberg, Catarina Cecilia Nyberg, Emil Anton Sebastian Nygård, Anton Juhana Jukanpoika Ohtola, Jannika Ida Susanne Paavola, Ella Emilia Paksuniemi, Paulina Maria Pennanen, Ellen Alexandra Maria Petersén, Oliver Ilmo Oscar Pietilä, Sofie Lisa Maria Pihlström, Edvin Juhanpoika Pohto, Ross Mika Rapeli, Jaakko Emil Rautio, Emilia Alexandra Renlund, Kristian Emil Repo, Frida Franselia Rostedt, Ernst Axel Röllich, Roland Alfons Rönnberg, Sonja Kathrine Rönneberg, Max Aarno Salervo, Erkki Karl-Gustav Segersven, Mattias Fredrik Simberg, Jasmin Vivian Slimani, Anna Marie Mikaela Sohlström, Max-Mikael Stenman, Sofia Amanda Katariina Sucksdorff, Ronja Ann Rebecca Suomi, Christoffer Valdemar Söderlund, Ellen Veronica Leandra Söderman, Wiktor Tommy Felix Tallberg, Benjamin Nikolai Tamminen, Emmy Alexandra Tarvasaho, Hanna Christina Telamo, Axel Matti Mikael Toivonen, Arthur Emil Tollet, Mats Andreas Tulander, Kira Alina Ulfves, Markus Mikael Vakkilainen, Emma Maria Verkama, Tommi Sebastian Virtanen, Vincent Albert Voutilainen, Alexandra Mikaela Helena Wahlroos, Elise Maria Wegelius, Gabriela Lidiya Helena Wiklund, Axel Emil Wilhelmson, Max Johannes Åstrand, Nico Mikael Åstrand.

Sibbo gymnasium

Lindberg Axel Håkan Maxwell, Ahlberg Emma Fredrika, Andersson Markus Vilhelm, Blomqvist Pia Maria Cecilia, Eriksson Niklas Rafael, Granqvist Alexandra Helena, Granqvist Sanna Katarina, Gustavson Cajus Johan, Heikkilä Sonja Katariina, Holappa Wiktor Johannes, Hult Carolina Janine, Högel Caroline Sofia Petersdotter, Ihanainen Heini Ilona Eveliina, Immonen Onni Olavi Alexander, Johansson Sara Matilda, Jäderholm Matilda Linnea, Järvinen Kalle Oskar Maximilian, Kantén Henri Edvin Akseli, Kunnas Jonne Kristian, Laiho Petrus Alexander, Lemmetty Olivia Ella Alexandra, Liljeström Oskar Anders, Ljungqvist Tove Carolina, Lundström Oliver Ben Mikael, Mellin Dennis Carl-Michael, Mänttäri Oliver Anton, Mäntylampi Jenny Alice, Nordman Emmi Sofia, Pasanen Henri Jukka, Rönnbäck Robert Sebastian, Simola Henrica Ester Maria, Söderström Robin Alexander Mikael, Villanen Anna Frida Ulrika, von NandelstadhSofia Alexandra, Väätäinen Salla Maaria Laurintytär, Welander John Mario Alexander, Westerlund Emilia, Wilenius Heidi Janica.

Kyrkslätts gymnasium

Aaltonen Oscar, Ahlstedt Oliver, Backman Keren, Backman Dennis, Bergendahl Benjamin, Bergfors Mikael, Brenner Clarissa, Bäckström Sabina, Degerth Johanna, Eklundh Max, Ekman Ella, Elgh Elin, Engman Janina, Eriksson Alexandra, Fabritius Robert, Forsell Ellen, Forssas Lotta, Gellin Jon, Georgs Valter, Grenman Edward, Hagelberg Emmi, Hakala Jonny, Hasselblatt Casimir, Hellström Annika, Hellström Frida, Hildén Walter, Huumonen Kati, Johansson Kalle, Järvinen Albin, Karlsson Emilia, Kaski Christina, Korander Rebecca, Koskinen Nea, Kvikant Minette, Laasio Joni, Lindberg Anton, Lindvall Matias, Loivakari Emilia, Lundqvist Lina, Malmström Mikaela, Meriläinen Jonathan, Molin Mattias, Mosley Marc, Nevalainen Max, Nordström Ella, Norrman Jonas, Nyström Alex, Ohvo Amanda, Owusu Rafaela, Paananen Jennika, Pastewka Marika, Piltz Jasmine, Pugin Pauli, Rabb Markus, Rehnström Nina, Saarinen Jonas, Salo Mikael, Salomäki Emma, Sjöblom Andreas, Sundström Jimi, Thodén Joar, Tjäru Titus, Troberg Sonja, Valle Patrik, Wallenius Nora, Wallin Nelson, Vireä Susanna, Wickström Jens, Zitting Christopher, Åberg Kasper, Åkerlund Fanny.

Virkby gymnasium

Anttila Tobias, Blomberg Jessica, Enström Johan, Grönholm Kenneth, Heimberg Malin, Junttonen Roosa, Karlsson Fredrik, Karlsson Martin, Klinge Leo, Kreander Miisa, Källman Alex, Lehtimäki Voltti, Lehtiö Theresa, Lindholm Jenny, Mäki Susanna, Nyholm Gustav, Roiha Emilia, Salo Erika, Sandell Jonne, Streng Rebecka, Valtari Axel, Vaskelainen Janica, Virolainen Julia, Virta Sandra, Weckström Charlotta, Weckström Sandra, Westerlund Nea, Wilkman Anton.

Borgå Gymnasium

Ainetdin Heidiye, Andergård Oscar, Backman Mathilda, Bergholm Julia, Bergström Isa, Björkman Emma, Breen Shane, Brusas Emilia, Bärlund Alicia, Bärlund Annika, Crawford Stella, Ek Amanda, Eklöf Eira Balder, Ewalds Jasmine, Forsblom Viktor, Forsell Marianna, Fridefors Daniel, Grönholm Jonathan, Haglund Mathias, Halttunen Rosanna, Helanne Dennis, Henriksson Matilda, Hoffström Jonas, Holst Sorella, Illman Emilia, Ingelin Nadja, Jansson Sofia, Johansson Hanna, Johansson Oscar, Järvi Alexander, Kankainen Viivi, Karlsson Natalie, Karlsson Sofie, Kauppi Emil, Kellgren Fred, Keränen Kia, Kristjankroon Frida, Kullberg Sofia, Laakko Lina, Laine Tiia, Laitala Rasmus, Lassila Samuel, Lehtinen Pontus, Lindahl Jesper, Lindberg Malena, Lindfors Andreas, Lindfors Fredrik, Lindgård Daniela, Lindholm Pinja, Lindström Benjamin, Lindström Laura, Lindström Olivia, Lönn Alexandra, Lönnström Emil, Malin Sara, Mansner Wilhelm, Meyer John, Nenonen Lari, Nordström Jonas, Nyholm Andrea, Nylund Daniel, Nylund Sofie, Nyqvist Camilla, Orrenius Hanna, Petrell Oskar, Piipponen Jonna, Pitkänen Olle, Puranen Johannes, Roisko Sirke, Rosenström Daniel, Rämö Jalo, Serell Linda, Sihvonen Ida, Silander Melinda, Skogberg Jonny, Smidtslund Patrik, Stark Benjamin, Stendahl Annie, Strandberg Niklas, Sundbäck Ann-Sofie, Sundström Jesse, Svärd Tobias, Söderqvist Carolina, Tarkkonen Ronja, Tuominen Jesse, Tuominen Jessica, Törnqvist Linda, Viitala Matias, Viljakainen Kia, Volanen Oskar, von Kraemer Moritz, Weckström Frank, Wedenberg Sebastian.

Studenter med yrkesexamen

Forsblom Niklas, Hanén Jessica, Hänninen Heidi, Ståhlberg Cecilia, Vikström Emil.

Helsinge gymnasium, Vanda

Forsskåhl Emil, Granbacka Josefina, Haapanen Ville, Hartman Rosabella, Karlsson Malin, Koskinen Fanny, Lampinen Irene, Lehtimäki Alfons, Lehtinen Rasmus, Lindell Matilda, Lipiäinen Linnéa, Miettinen Atte, Monnberg Isabella, Nieminen Oskari, Nilsson Max, Nordqvist Emilia, Puisto Lotta, Pänttäjä Mikael, Rantanen Ronja, Raunio Emil, Sarkola Alva, Seppänen Mia, Termonen Rasmus, Valo Kaisa, Weckström Tessa, von Kraemer Jeremias.

Studenter med yrkesexamen

Kauppinen Alexandra, Nyman Janina, Palmroth Tia, Schmedes Biaudet David, Snickars Emmy, Öhman Julius.

Lovisa Gymnasium

Aalto Ida-Maria, Ahonen Janica, Arnkil Oscar, Aro Charlotte, Björklund Sanna, Buddas Alex, Bäckman Carin, Dahlström Michelle, Eriksson Alexander, Flinck Jonathan, Hirvijärvi Robin, Hovi Julia, Huhtanen Sara, Häggblom Anton, Johansson Ebba, Lassas Robert, Lindroos Jessica, Malmberg Nicolas, Reini Pontus, Rinne Henri, Salmela Linda, Taimioja Liinakaisa, Waked Josefin, Österholm Johanna.

Flexteam-studenter (dubbelexamen):

Andersson Kristian, Jansson Carolina.

Ekenäs gymnasium

Alén Fanny, Allén Elina, Appelgren Jonas, Arpone nLina, Artzén Anton, Backlund Cecilia, Bengtfolks Fransilia, Björkqvist Johanna, Blomqvist Fredrika, Bäckroos Eveline, Dahlström Rasmus, Degerlund Victoria, Ekebom Sofia, Ekholm Karolina, Eriksson Sandra, Evers Mathilda, Grünwald Stefan, Grönroos Julia, Gustafsson Andreas, Hellén Julia, Himmelroos Emmy, Holmberg Daniel, Holmberg Martin, Holmström Gustav, Holmström Hanna, Hultgren Ida, Hällfors Patricia, Juntunen Patrick, Kallio Oskar, Kayser Bakir Ranja, Kopra Emma-Kaisa, Korin Elin, Korpinen Emma, Kultanen Hanna, Kurtén Agnes, Lindgren Sofia, Lindh Rasmus, Lindholm Jannica, Lindroos Rickard, Lindstedt Fredrik, Linnokari Josefina, Lönnqvist Lucas, Mannström Lucas, Nylund Robin, Nyström Emil, Ohls Charlotta, Pihlström Tony, Rancken Ellen, Rautiainen Kira-Maria, Rehn Elsa, Rehn Julia, Sadiq Baban, Shaw Jessica, Sundström Cecilia, Sundström Moa, Tallroth Lynn, Theman Lisa, Walldén Rebecca, Wallenius Jenny, Walls Jon, Wennberg Linda, Westerlund Oona, Wickström Sabina, Wide Alexandra, Wikström Erik, Wikström Ida, Ehrsten Rasmus, Örsäter Aura, Nyman Dennis, Sandberg Jenny, Molnár Kevin.

Karis-Billnäs gymnasium

Allenius Lonny, Bastioni Remo, Bergroth Kristina, Blomfelt Simon, Bouktouf Fatima, Böckerman Alice, Flythström Johan, Gustafsson Erica, Gustafsson Michelle, Hautaviita Rakel, Heerman William, Heinström Sofie, Helenius Evelina, Holmqvist Tobias, Jalkanen Tiia, Kamppari Saga, Karlman Chatarina, Kervinen Sonja, Kihlstedt Lina, Kyngäs Jannika, Lahtinen Sofie, Laitinen Kaisa, Laukkanen Ida, Laukkanen Jarno, Lindblad Mikaela, Lindén Alexandra, Lindholm Alexandra, Lindholm Krista, Lindroos Emma, Ljunggren Andrea, Madsén Jonas, Nordström André, Nummenmaa Märta, Nyberg Filiph, Nyman Sofia, Palkeinen Lari, Rissanen Rikhard, Rönnblad Lotta, Sandgren Sebastian, Seger Emilia, Selenius Jonas, Silén Frida, Sjölund Sofie, Terlinden Jonathan, Tolvanen Stiina, Tulonen Benjamin, Udd Nicole, Udd André, Uusimäki Camilla, Wilenius Helmer, von Bonsdorff Sandra, Österlund Lina.

Hangö gymnasium

Alopaeus Marie, Dahlström Fanny, Gröndahl Mathias, Gustafsson Walter, Kamis Lukas, Kekkonen Emilia, Laine Janina, Lindblom Matilda, Nuutinen Nicholas, Rosenström Ted, Skarpman Sophia, Sundqvist Linda, Sundström Ellen, Österling Felicia.

KYMMENEDALEN

Kotka Svenska Samskola

Björnman Robert Tommi Sebastian, Lybeck Ida Anna Sofia, Nousiainen Rasmus Aleksander, Pakkanen Robert Johannes, Pellas Leena Wilhelmina, Terho Martin Andreas.

ÅBOLAND OCH ÅLAND

Kimitoöns gymnasium

Ahlqvist Charlotta, Degerth Renate, Eriksson John, Forsman Viktor, Ginlund Alexander, Guseff Daniel, Holmberg Charlotte, Johansson Marecia, Kudinoff Janni, Lind Jenna, Manelius Lina, Nurmio Edvin, Oksanen Karin, Pökelmann Kira, Simola Fredrik, Väärä Otto, Åkerberg Fredrik.

Studenter med yrkesexamen

Nyström Rick, Tamminen Sandra, Öhman Axel.

Katedralskolan i Åbo

Brink Johanna, Casagrande Olivia, Dahlström Tim, Degni Jean, Enestam Emelie, Enkvist Frida, Flittner von Rebecca, Forsblom Ida, Forsbom Evert, Grandell Charlotta, Grandén Sara, Granholm Svante, Greggas Anton, Helle Markus, Hokkinen Senja, Huurre Emma, Hägglund Aia, Häggvik Jonathan, Jakaus Victoria, Jhutti Emanuel, Johansén Noah, Johansson Christoffer, Jylhävuori Niklas, Kallio Lotta, Karlsson Rasmus (kombi), Keinänen Lotta, Kiviniemi Aino, Kiviniemi Emil, Kiviniemi Peter, Klingstedt Ossian, Knief Melinda, Kylkis Erica, Lang Mariel, Laurén Toni, Lehvonen Vanja, Leminen Felix, Lindberg Mikael, Lindfors Alexander, Majander Carina, Malmström Gustav, Matilainen Pietari, Mattsson Albert, Miettinen Linda, Mohn Niclas, Ndungulu Madeleine, Nordberg Isabel, Nordell Ida, Nylund Julia, Pesu Alex, Piippo Maria, Rajalin Benjamin, Rehn Sean, Riissanen Rasmus, Rosenberg Annina, Saarinen Anna, Saarinen Matilda, Salo Otto, Servanto Isabella, Silvennoinen Alvar, Sjöblom Elias, Sjöblom Jeremia, Skön Elin, Solin Henrika, Stålfors Amina, Suhonen Emma, Sundberg Richard, Södergård Felix, Söderholm Max, Tiirikainen Ida, Vartiainen Alexis, Vartiainen Max, Wahlbeck Ella, Wallinheimo Timo, Wärnhjelm Ellen, Öhman Ada.

Studenter med yrkesexamen (Åbo yrkesinstitut)

Karlsson Rasmus

Pargas svenska gymnasium

Anckar Alexandra, Barkar Joel, Björkqvist Jelka, Bredenberg Cecilia, Bredenberg Petter, Dahlström Emil, Drugg Eleonora Eklund Annika, Eklund Daniel, Eklund Dennis, Elgabsi Dana, Engdal Albin, Englund Sabina, Enkvist Elin, Enqvist Emil, Fagerlund Sebastian, Gröning Anna, Gustafsson Sofie, Helenius Henrik, Holmberg Emil, Husain Hajat, Höglund Rasmus, Juslin Sven, Karlsson Elin, Karlsson Jonathan, Lindblom Malin, Nygrén Rebecca, Katainen Casper, Lehtinen Jonas, Lindgård Emma, Lindqvist Linnéa, Lindqvist Viktor, Lindroos Ellinor, Lindroos Kasper, Lujanen Essi, Lundén Benjamin, Lundström Max, Merne Alexander, Mörn Hulda, Nurminen Tuure, Randström Simon, Rapo Vilhelm, Ristimäki Anton, Rosenblad Marcus, Shafranov Rebecca, Sirén Charlotte, Sonntag Felix, Sui Jasmin, Sumelius Petter, Sundblom Madeleine, Wenström Mariel, Wiik Amanda, Zetter Ma, Zevenhoven Liza, Östdahl Janina, Österholm Janette, Österlund Rens.

Axxell Yrkesinstitut

Eriksson Jim, Heikkilä Jenny, Laurén Wiktoria, Pallin Paul

Åbo Yrkesinstitut

Henriksson Kira

Ålands lyceum

Abrahamsson Elin, Adamczak Victoria, Andersson Amanda, Andersson Gabriella, Asplund Björn, Axberg Gustav, Berg Alfred, Bergman Anton, Bergman Ingrid, Bergman Julia, Björklund Filip, Björkman Erik, Björkqvist Nelly, Blom Felicia, Blomberg Elin, Blomsterlund Jenny, Boijer Karl-Emil, Boman Fanny, Boman Lucas, Bäcklund Sara, Danielsson Annie, Djupsund Esther, Eklund Rasmus, Erickson Anton, Eriksson Albert, Eriksson Andreas, Eriksson Filip, Eriksson Ida, Fagerholm Jacob, Fellman Joakim, Flodin Oskar, Fyrvall Viola, Fällman Erik, Gripenberg Adeline, Gudmundsen Joar, Gustafsson Amanda, Gustafsson Linn, Haldin Lucas, Hansell Julina, Hansen Emma, Hedborg Linn, Hellén Dennis, Hellström Patricia, Henriksson Joar, Henriksson Laura, Hermann Åsa, Hjulström André, Holm Lina, Holmberg Joar, Holmberg Zeb, Husell Rebecca, Hägglund Pontus, Häggqvist Nathalie, Ingerström Simone, Jansson Danina, Jansson Erik, Jansson Marcus, Jansson Oskar, Jansson Signe, Jansson Sissel, Johansson Marcus, Johansson Otto, Jonsson Wilma, Karlsson Jennifer, Karlsson Lukas, Karlsson Molly, Karlsson Rasmus, Karlsson Sanna, Karlsson Simon, Karlsson Sofia, Karlsson Therese, Kavander Isak, Kinnunen Emilia, Korpi Jonatan, Lehtonen Elias, Lenander Ann-Sofi, Liewendahl Julia, Limnell Simon, Lindbom Nelly, Linde Mathilda, Lindgren My, Lindholm Pia, Lindroos Malin, Lindström Alexandra, Lundberg Emilia, Lundberg Per, Magnusson Jim, Manelius Mollie, Mangs Melina, Manngård Milton, Mansén Isak, Martens Miranda, Matero Minea, Mattsson Ellen, Mattsson Frida, Mattsson Frida, Mattsson Ina, Mattsson Josephine, Mattsson Matilda, Muruganand Freja, Mäkinen Thomas, Nordberg Gustav, Nordberg Nadja, Nordberg Samuel, Nordlund Alexander, Nordlund Hanna, Nordqvist Marc, Numelin Nadja, Näfverborn Alexandra, Olander Alicia, Perämaa Victor, Pettersson Elin, Pettersson Sonja, Rask Emma, Regårdh Frans, Renman Leo, Roberts Celine, Rosenqvist Samuel, Schauman Kira, Schauman Milio, Sjuls Viktor, Sjöberg Amanda, Smeds Olivia, Smulter Felicia, Sneitz, Björkman Axel, Stenfors Simon, Stolt Jannica, Sundlöf Lydia, Sundman Julius, Sviberg William, Söderback Joel, Tallén Felix, Tennström Thomas, Thalén Michaela, Toivonen Joacim, Tomtén Linn, Tunturi Julia, Ulenius Alexandra, Westerberg Adam, Widman Simon, Wikström Philip, Wilhelmsson Emma, Winkelmann Victor, Woivalin John, Zetterström Elin, Öhman Elin, Öhman Samuel.

Ålands yrkesgymnasium

Eriksson Heidi, Himmelroos Niklas, Huurne Fanny, Lampén Felicia, Lindbäck Louisa, Lönnqvist Oskar, Malmberg Glenn, Nylund Emma, Raitanen Diana, Roos Ida, Sundlöf Zacharias, Söderberg Hampus, Wikman Fredrik, Wikström Hanna, Westerlund Glenn.

BIRKALAND

Svenska samskolan i Tammerfors

Airikainen Janina, Grönroos Max, Haavisto Eve, Hakamaa Iida, Hallin Kajsa-Lotta, Halminen Otto, Holmqvist Annika, Honkanen Max, Ingraeus Erik, Jansson Frans, Kivineva Petra, Koski Jenny, Laitinen Milja, Lindroos William, Mantere Saara, Oksi Darius, Ollinen Carin, Petersen-Dyggve Nikolas, Rintakoski Elina, Saxberg Fred, Tarko Ida.

SATAKUNTA

Björneborgs svenska samskola

Hellman Veera, Kalmi Frida, Kuoppala Alina, Majasaari Matias, Mikola Sarianna, Mäkilä Santeri, Niemi Klaus, Nikkanen Lauri, Rantala Niko, Saaristo Heidi, Sirén Henrik, Vilja Matias.

ÖSTERBOTTEN

Kronoby gymnasium

Björklund Ida, Bonds Sofia, Brunell Anna, Dahl Rebecca, Fagerholm Adrian, Fagerholm Kent, Forsberg Sara, Grankulla Benedikte, Granö Amanda, Gäddnäs Daniel, Haapala Ellinor, Hansén Nike, Heikkilä Robin, Hellström Linn, Holmbäck Casper, Holmstedt Sanna, Häggblom Matilda, Jaatinen Samu, Johansson Mirjam, Kytö Laura, Lassila Angelica, Linna Ville, Lokkinen Johanna, Nilsen Alexander, Nykänen Kristian, Nynäs Ellinor, Pajunen Anna, Rahja Harri, Saarinen Nina, Sandbacka Emelie, Sandbacka Rebecka, Sandkulla Madelene, Sissala Noora, Sjölund Mika, Slotte Caroline, Slotte Heidi, Snellman Robin, Sulkakoski Annastina, Sundkvist Mirjam, Uusitalo Fanny, Vidjeskog Jakob, Wikar Martin.

Jakobstads gymnasium

Aguayo Costa Romina, Andersson Jessica, Asplund Martin, Back Ella, Backlund Rasmus, Bjon Isabel, Blomström Carolina, Ena Jessica, Enfors Christoffer, Enqvist Rocha Henrik, Fagerudd Ricky, Forsander Fanny, Forss Noak, Granroth Robin, Grön Gustav, Gunnar Carolina, Gäddnäs Sarah, Gäddnäs Elin, Heikkilä Emilia, Hellén Kevin, Hellstrand Mirjam, Hellström Isak, Isomäki Johanna, Joskitt Sofia, Jutila Oscar, Kalliokoski Ella, Karlais Jakob, Kjellman Alexander, Kjellman Hannah, Klemets William, Koivuluoma Sara, Käldström Atte, Käldström Daniel, Lehtinen Axel, Liljedahl Rico, Lillas Josefina, Lillqvist Oskar, Lindberg Sarah, Lindgren Teresa, Lindström Janina, Mahdi Seinab, Mattsson Julia, Mehto Linn, Moisio Ellen, Nordman William, Norrman Fanny, Nyman Sofie, Olin Frida, Palmberg Rasmus, Penttala Amy, Raj Richika, Ringvall Ellinor, Rintaniemi Mikael, Rönnqvist Emma, Sahlin Nikolina, Saka Selim, Sandler Robin, Sihvonen Aleksi, Simons Agnes, Sjöberg Nicolas, Snellman Ronja, Stenman Linnea, Still Robin, Strömberg Oliver, Strömberg Sara, Ståhlberg Rebecca, Sundqvist Amanda, Sundvik Emma, Söderbacka Daniel, Tarvainen Linn, Toiviainen Tina, Tuorila Alexandra, Tynkkynen Lina, Westerlund Hanna, Wiklund Sara, Wilhelmsson Mikael, Virtanen Jennifer.

Kombi/YA musikutbildning

Rönn Joel.

Kombi/Optima yrkesutbildning

Finne Martin, Haavisto William, Kanerva Hannes, Kleis Simon, Löfbacka Mikael, Mäenpää Pernilla, Ulff Sofia, Wiklund Jonathan, Wärn Emelie

Vasa övningsskolas gymnasium

Alisch Simon, Andersson Joakim, Antell Alexander, Asplund Lisa, Backman Linda, Bagge Jennie, Bergström Elisabeth, Bergström Victor, Blomfeldt Johan, Brokvist Julia, Böckelman Zackarias, Ehrs Felicia, Ekman Emil, Enges Ingrid, Englund Élin, Enholm Elin, Eriksson Robin, Forsén Filippa, Forsman Sebastian, Grön Anders, Harju Tilda, Harkkila Isak, Hautasaari Sandra, Heikfolk Simon, Heikius Aurora, Heimonen Isabel, Holm Ida, Håkans Emilia, Hästbacka Fanny, Jakobsén Calle, Jansson Andreas, Jansson Jonas, Johansson Tony, Julin Emilia, Kalpamaa Cecilia, Karttunen Andreas, Kivioja Jessica, Kull Elin, Kullström Angelica, Lagström Tommy, Landgärds Julia, Lang Jona, Lax Karolina, Lehtisalo Markus, Lindroos William, Lithén Robin, Lumio Clara, Lumio Selma, Lundström Christa, Martin Kim, Mattus Linus, Mäki Annika, Nguyen Michael, Nguyen Nina, Norrback Ellen, Nummela David, Nygård Anton, Nyholm Nora, Nylund Karl-Otto, Nyman Celina, Nyman Elin, Nyman Lina, Nyvall Ulrika, Palomaa Johannes, Rauhala Alex, Rauhala Vera, Rönnlund Viktoria, Sandén Mia, Sandström Niclas, Sarinko Eliina, Slotte Henrik, Snellman Emma, Sparf Lisa, Stenbacka Kia, Storfors Erika, Sundqvist Lina, Söderblom Diana, Söderholm Jonas, Taylor Rebecca, Valsberg Sofia, West Olivia, Victorzon Viveca, Widjeskog Isabel, Wik Christoffer, Virkama Hannes, Ylinen Janne, Yrttimaa Viktor

Vasa gymnasium

Mauritz Alaviitala, Felicia Anderson, Annika Aro, Leevi Björkman, Anna Sofia Blomström, Venny Broman, Niklas Bäck, Emilia Eriksson, Alexander Falk, Linnéa Hammarberg, Joanna Hammarström, Nanna Heino, Henrik Honkanen, Henri Innanen, Hanna Jåfs, Arbnora Kaciku, Cecilia Kanev, Linn Kronman, Rasmus Lang, Sanna Makkee, Elin Marins, Emilia Merisaari, Veikko Männikkö, Nadja Nedergård, Sanna Neovius, Niklas Nirkkonen, Emil Norrback, Alexandra Nylund, Elin Olkkola, Axel Paloheimo, Lauri Rodén, Simon Rosendahl, Michelle Sand, Amanda Seppelin, Emma Småros, Hampus Snickars, Carolina Sund, Emilia Tietäväinen, Sara Torsti, Janina Viitanen, Karolina Welroos, Isabella Westman,

Vasa svenska aftonläroverk

Hanna Enholm Ketola, Annina Forsblom, Jessica Heikkilä, Veronika Höglund, Elisabet Johansson, Ronny di Iorio, Benjamin Koskinen, Tiiti Krokvik, Natalia Lilja, Rosanna Nyberg, Ulla-Britt Prittinen, Sofia Renkonen, Hanna Saku, Elsa Sandås, Gabriella Victorzon, Fanny Öhrnberg, Jenni Österlund.

Dubbelexamensstuderande vid Vasa yrkesinstitut som avlagt studentexamen

Jennifer Carp, Emilia Nuottimäki, Sonya Näsman, Amanda Skrifvars.

Dubbelexamensstuderande vid Yrkesakademin Kungsgården som avlagt studentexamen

Janina Asplund, Ronny Granlund, Adam Grönberg, Patricia Ingman, Oskar Karp, Thomas Korpisaari, Heidi Kuparinen, Joni Lindberg, Mattias Lindberg, Josefin Lähdesmäki, Christoffer Malmsten, Robin Paro, Johanna Råholm, Kevin Salwathura, Johanna Skrifvars, Jessica Sundsten, Tony Torsti, Cecilia Weckström.

Närpes gymnasium

Andlin Oliver, Antfolk Amanda, Besic´Aida, Björklund Julia, Bonde Josefine, Bränn Jenny (Dubbelexamen), Bäckström Henrik, Carlson Anton, Dizdarevic´Mejrema, Ekroos Sebastian, Forsén Oskar, Hedström Fanny, Hollfast Kai, Jaakkola Joel, Kankaanpää Linnéa, Komsi Ida, Landgärds Fredrik, Maars Benjamin, Mickelsson Malin, Mäkitalo Antonia, Norrvik Jonatan (Dubbelexamen), Otieno Jacob (Dubbelexamen), Ricksén Kim (Dubbelexamen), Rosendahl André (Dubbelexamen), Rosendahl Emil, Rosengård Frida, Sand Emma, Storgeust Frida, Svens Felicia, Söderback Alexander, Söderman Jannike, Sörhannus Amanda (Dubbelexamen), van Aarle Jeanine, Vesterlund Erika, Wallin Karolina, West Lucas, Wester Amanda (Dubbelexamen), Wikman Ida, Wilson Jesper, Åbonde Tom (Dubbelexamen), Åstrand Anna.

Kristinestads gymnasium

Back Isabelle, Berglund Sofia, Granfors Theo, Heinonen Victor, Högnäs Cedrik, Kaarre Mika, Kotokorpi Evelina, Kärr Hanna, Lankoski Noah, Lillkull Jessica, Lindahl Nicolina, Lövholm Marie, Patoranta Ida-Helena, Qvisén Jonas, Råtts Jesper, Sjöblom Petra, Utfolk Oskar.

Gymnasiet i Petalax

Anton Back, Lena Björkholm, Linn Björkholm, Elias Bäckman, Anders Dalgren, Erica Damsten, Thomas Damsten, Tobias Ek, Emma Fogde, Linnéa Granholm, Isac Gröndahl, Lisette Haglund, Emma Häggdahl, Emily Häggdahl Lund, Alexander Högström, Elisa Jåfs, Emilia Kansa, Isac Klemets, Natasha Korsbäck, Emil Kortelahti, Daniella Lassas, Jasmine Malm, Fanny Martin, Janice Mattlar, Nga Meh, Linnéa Sandsten, Svante Sjöholm, Josefin Sundvall, Ellinor Stenbacka, Ida Sydholm, Felicia Söderback, Jonas Söderlund, Christoffer Törnroos, Filip Udd, Emina Vardo, Hanna Widd, Paulina Åkerman, Lovisa Östman

Vörå samgymnasium/allmänna linjen

Ahola Tony, Bokull Robin, Bäckström Dennis, Damlin Kristian, Engstrand Jonatan, Eurs Matilda, Friman Isabella, Grannas Pontus, Hakkola Jouni, Heinull Erica, Häggman Felicia, Härtull Oscar, Jansson Theresia, Kamis Johanna, Kautiainnen Sami, Klemets Mattias, Kullström Isabel, Lahtinen Richard, Nurmirinta Julia, Nyman Emil, Nyqvist Axel, Nyqvist Emil, Sjöblom Jakob, Wallin Oskar.

Kombistudent: Utriainen Fredrik.

Vörå samgymnasium/ idrottslinjen

Agnesbäck Pontus, Backman Amanda, Bengs Jesper, Chacon Samuell, Damlin Robin, Danielsson Sofie, Djupsund Ina, Haarala Juuso, Hannén Rebecca, Häger Julia, Häggblom Isabella, Karlsson Amanda, Karppelin Mikaela, Klemets Jennifer, Lillqvist Naomi, Lindahl Amanda, Lindqvist Jonatan, Ljung Rebecca, Lähteenmäki Freja, Lähteenmäki Frida, Lövdal Elin, Mellberg Sonja, Paxal Rebecca, Sjölund Amanda, Storvall Anton, Strandvall Alexandra, Troberg Aurora, Åbacka Felicia, Östergård Mathias.

Korsholms gymnasium

Ahlsund Kajs, Back Olive, Berg Cecili, Bjolin Oscar, Björklund Alexander, Bondas Victor, Boström Sara, Cederborg Josefin, Ehn Amanda, Ekblad Daniel, Ekström Jannica, Engelholm Elin, Engman Michelle, Fagerholm Lucas, Finne Jonathan, Glader Jessica, Granholm Patricia, Grönros Matilda, Hammarström Ida, Heikfolk Emma, Hinttu Mathilda, Hjerpe Elisa, Holm Danielle, Holm Ida, Holm Johanna, Honkala Victoria, Hyvönen Johannes, Håkans Frida, Ingo Caroline, Järvinen Venla, Kallenberg Lukas, Kronholm Ellinor, Kull Mathilda, Kålax Ida, Loo Jennifer, Lönnbohm Benjamin, Mäntymäki Niko, Nabb Josefin, Niemi Cecilia, Nylund Mattias, Nylund Viktor, Nymark Max, Pukkinen Laura, Pussinen Robert, Pått Emelie, Rajamäki Rebecka, Rodas Ida, Rönnblom Viktor, Rönnqvist Emil, Rönnqvist Walter, Sarin Emilia, Sebbas Liv, Sipponen Marike, Skeppar Daniel, Skog Micaela, Smedlund Lina, Småros Fiona, Snellman Ellen, Snygg Isabella, Snygg Melinda, Stenbacka Emma, Storm Emil, Storm Michelle, Suomela Oscar, Svartsjö Carolina, Sved Carl Adam, Söderman Lisa, Tammisto Johanna, Thesslund Tony, Walderman Sandra, Vest Walle, Westerlund Tinja, Westersund Filip, von Essen Erika, Åsvik Elin, Öst David, Österback Johnny, Österberg Malin.

Topeliusgymnasiet i Nykarleby

Andersson Emma, Antus Ida-Linn, Appel Julius, Björkholm Colin, Blomqvist Jenni, Blomqvist Victoria, Bock Alexander, Bonns Linus, Brunell Julia, Edman Isak, Ehrstöm Nathalie, Ek Rebecca, Envik Alexander, Forsgård Fanny, Gudenko Oleksandr, Harald Wilhelm, Harju Milla, Hellman Fredrik, Hellman Oscar, Helsing Kim, Jansson Anton, Junell Karolina, Kronqvist Filiph, Kulla Sandra, Lindell Evelina, Lindroos Anton, Mattbäck Minnea, Nguyen Johan, Nilsson Jonathan, Norrgård Josefine, Nygård Emilie, Nygård Lucas, Nyman Ellinor, Sjöholm Sandra, Sundqvist Malin, Sundström Jennie, Vester Erica och Westin Lucas.

Pedersöre gymnasium

Aspnäs Eva, Aumanen Vilma, Backlund Emma, Backlund Yvonne, Björkman Madeleine, Björkskog Erica, Blomqvist Nora, Dahlin Patrick, Eklund Catrine, Eklund Theo, Elvström Julia, Flink Isak, Granlund Tobias, Grön Joanna, Gäddnäs Ida, Gäddnäs Ida, Haglund Jasmiina, Hinkka Jimmy, Hjulfors Zacharias, Holmqvist Tanja, Häggblom Jannike, Högholm Annika, Johansson Axel, Ketola Viktor, Klemets Jeremias, Kotkamaa Victoria, Lantto Rebecca, Lasén Joakim, Lassfolk Aron, Lassfolk Kevin, Ljung Christoffer, Lönnqvist Joakim, Mård Elisabeth, Nyfelt Kevin, Nyman Mia-Maria, Nyman Ture, Orre Camilla, Rosengård Emil, Rönnqvist Linnea, Salomäki Tim, Sandström Elin, Snellman Linnéa, Snellman Zacharias, Snårbacka Robert, Storbacka Julia, Streng Hanna, Sundqvist Johanna, Vikström Jacob, Vähäkangas Anton, Wargh David, Westerlund Elin, Wärn Carolina, Wärn Sofie, Åbonde Tobias, Östman Joel.

Studentexamen med yrkesexamen som grund:

Bobacka Cecilia, Frilund Jannica, Granholm Emilia, Gäddnäs Julia, Hongell Victoria, Ojala Sarah, Sandström Camilla, Vikström Cecilia.

Karleby svenska gymnasium

Biskop Matts, Brandt Alice, Brännbacka Mette, Enlund Matilda, Furubacka Evelina, Hakala Erik, Hannula Janika, Herranen Niklas, Humina Christina, Kakkuri Oskar, Kankaanpää Samuel, Kaunisvesi Linda, Keiski Maria, Kinnari André, Kivilompolo Kasper, Kivistö Matilda, Kourou Nikoleta, Kronqvist Sandra, Lapinoja Henrik, Lillhonga onne, Lindqvist Nea, Mehtälä Nea, Mäkine Joacim, Niemi Sofia, Nordbäck Susanne, Nyblom Amanda, Nyman Benjamin, Pajala Oscar, Parviainen Jere, Puhakka Alexander, Raatikainen Otto, Rahkonen Matleena, Rasmus Sarah, Renlund Niklas, Ruotsala Anna, Rönnqvist Fanny, Salo Lotta, Sandberg Natalie, Sandell Linus, Saviaro Pauliina, Schauman Victoria, Skog Michaela, Snellman Sebastian, Stenfors Kasper Stenfors Rasmus, Sundfors Anu, Svenfelt Kajsa, Tiala Andy, Wargh Matilda, Wentin Alexander, Wentin Benjamin, Witick Patrick, Witting Hanna, Åman Mathilda, Ånäs Niclas.

NORRA ÖSTERBOTTEN

Svenska Privatskolan i Uleåborg

Aho Antti, Englund Eeva-Maria, Jonsson Maria, Kantomaa Henri, Koskelo Sara, Kärna Mila, Lahtinen Karelia, Moradabbasi Fouladi Aida-Helen, Nynäs Elin, Ojanne Hanna, Pietikäinen Mona, Seppälä Saara, Simola Aleksiina, Sjövall Jenny, Suljic Salih, Tervonen Fanny, Vik Adam, Vähä Emil, Yrjänäinen Pyry.

Läs mer:

Här är vårens studenter 2015

Här är vårens studenter 2014

Här är vårens studenter 2013

Hur du hittar det bästa lånet för dig

Den som någonsin har tecknat ett lån är förmodligen plågsamt medveten om hur svårt det kan tyckas vara att hitta rätt lån. Vad är det då som avgör om ett lån är bra eller inte? 17.9.2018 - 00.00